Seifertka uklízí Mělník

4. A uklízela v lokalitě Mělník-Chloumek, konkrétně v místě naučné stezky pro děti. Cestou nejenom sbírala odpadky, ale plnila úkoly zadané na naučných tabulích, a také poznávala houby, což se dětem hodilo do přírodovědného učiva. Nasbírané houby si děti odnesly domů

Třída 7. A se v pátek 16. 9. zúčastnila akce Ukliďme svět. Společně se spolužáky ze 7. B jsme vyčistili oba břehy potoku Pšovka v úseku od koupaliště po autobusové nádraží. Odpadků jsme našli hodně, narazili jsme i na opravdu zvláštní věci – např. klec na papoušky. Po skončení úklidu, umytí rukou v blízkém supermarketu TESCO a svačině jsme se věnovali sportovním hrám na hřišti parku.

7. B jsme se v pátek 16. 9. sešli na rohu Tesca, abychom uklidili okolí potoka Pšovka. Sešlo se sice jen 11 žáků, ale udělali jsme i tak spoustu práce. Prošli jsme okolí potoka od koupaliště až po park u autobusového nádraží. A kolik jsme toho nasbírali, vidíte na fotografiích.

Dne 16. 9. 2022 se naše třída zúčastnila akce „Ukliďme svět“. Vypravili jsme se do parku v Hoříně, abychom uklidili prostory kolem cest a také část obce. Odpadků bylo tolik, že nám nestačily pytle. Děti si během práce uvědomily, že bezohledné chování k našemu životnímu prostředí není správné a určitě se po této zkušenosti budou samy chovat lépe. Kromě práce jsme si ale užili i odpočinek a zábavu – svačinku, dětské hřiště a hlavně zahradu se spoustou krásných zvířátek.

Do akce „Ukliďme svět“ se v pátek 16. září zapojilo 19 dětí z 6. B. Od Domu dětí a mládeže jsme sešli k Labi na cyklostezku a pokračovali směrem k Hadíku. Odpadků jsme sesbírali tolik, že nám téměř nestačily přidělené igelitové pytle! Na závěr jsme si zahráli několik her a soutěží.

Celkově akci hodnotíme velmi pozitivně a jsme moc rádi, že nám pořadatelé poskytli ochranné pomůcky a pytle.

žáci ze základní školy Seifertka uklízíDobrovolníci s úsměvem na tváři po sběru odpadkůHromadná fotografie dobrovolníků s pytli plných odpadků