Děkujeme, užijte si prázdniny a v září na viděnou!

Milí organizátoři úklidů,

nastal čas, abychom Vám poděkovali za spolupráci. Velmi si ceníme toho, že v rámci jistě náročného pracovního i soukromého programu, jaký většina z nás má, si najdete prostor pro náš projekt Ukliďme svět. Prokazujete tím nám všem velkou službu. Učíte sebe, své úklidové kolegy a okolí vztahu k přírodě, učíte nás pochopit, že jen tak odhodit láhev od pití nebo obal od sušenky na zem není normální. Se svým poděkováním by jistě přispěchala i příroda, která se bez tíhy odpadků bude moci zase zhluboka nadechnout.

V rámci Ukliďme svět se mnozí s Vás zapojili do jarní fotosoutěže, podívejte se na její výsledky. Třeba se právě Vy a Vaši úklidoví kolegové můžete těšit na výhru. Další soutěže na sebe nenechají dlouho čekat, budeme Vás o nich včas informovat.

Nyní nás čeká období prázdnin, čas odpočinku a zábavy. Až Vás ležení na dece přestane bavit, pojďte si užít tu pravou zábavu a ukliďte svět! Postup již dobře znáte. Vyberte si místo, které potřebuje pomoci od pohozených odpadků (park, les, potok apod.), prostřednictvím našeho elektronického formuláře nám dejte vědět, kdy a kam se chystáte jít uklízet, a pak hurá do akce! Po skončení úklidu nám pošlete zprávu, jak úspěšní jste byli. S dobrým pocitem z dobrého skutku bude dovolená ještě příjemnější. Více informací naleznete na webových stránkách Ukliďme svět, podívejte se například do rubriky Materiály ke stažení.

A co po prázdninách? V září nás čeká každoroční velký úklid. V pátek 20. 9. 2024 se všechny dobré duše vypraví uklízet černé skládky a pohozené odpadky. Přidejte se k nim! Jako každý rok si můžete zažádat o úklidové pomůcky (pytle, pracovní rukavice). Elektronický formulář pro žádosti o materiál uveřejníme na konci července na našich webových stránkách, uzávěrka žádostí proběhne 3. 9. 2024. Postup pro nahlášení plánovaného úklidu a následné odeslání zprávy o něm je stejný, jak je výše uvedeno.

Těšíme se na Vaše přihlášky a přejeme krásné prázdniny!