Začíná soutěž Land Art 2023!

Rádi tvoříte kdykoliv a kdekoliv? Pak je to soutěž přesně pro Vás. Vyberte si některé své oblíbené místo v přírodě, a vytvořte tam něco krásného z přírodních materiálů (přímo se nabízí barevné listy, ale i plody, kůra, kameny…). Hotové dílo vyfoťte a šup s ním sem. Nejlepší díla vystavíme v prosinci 2023 v našem Ekocentru (Michelská 5, Praha 4).

Pokud při tvorbě objevíte věci ne zrovna přírodního původu, moc nás potěší, když je odnesete. Místo pak bude dvojnásobně krásné a Vy můžete svůj úklid zaznamenat zde, lze to udělat i zpětně. Tím pomůžete motivovat další úžasné dobrovolníky a naší kampani k fungování v následujících letech. Děkujeme.

Podzimní soutěž krajinné umění – Land art

Obrázek k vyhlášení soutěže Land art. Jedná se o tvoření v přírodě s přírodními materiály.Minulý rok tato soutěž měla veliký ohlas a proto i letos vyhlašujeme soutěž Land art.

Land art, čili krajinné umění, je výborná aktivita pro děti i dospělé. Že nevíte co to je? Jedná se o tvoření v přírodě z přírodního materiálu.

Land – artisté pracují se zeminou, pískem, kamením, suchými větvemi, listím s vodou v různých podobách. Podzimní příroda nabídne především barevné listy nebo plody stromů – žaludy, kaštany, bukvice …

Cílem je především seznámení s rozmanitostí přírodních materiálů, rozvíjení fantazie a kreativity při práci s přírodninami a učení vnímat krásu přírody.

Nechte se inspirovat výtvory z minulého roku, které najdete zde: https://eu.zonerama.com/CSOP/Album/9004750

Samozřejmě pokud bude v okolí Vašeho „venkovního ateliéru“ nějaký nepořádeknezapomeňte ho uklidit. Případně úklid zakončete touto zábavnou aktivitou. 🙂

Soutěž je fotografická, proto svá díla nezapomeňte vyfotografovat a poslat na email uklidmesvet@csop.cz.

Pravidla: Pošlete 1-2 fotografie uměleckého díla vytvořeného v přírodě z přírodních materiálů a pokud je na místě nějaký nepořádek, přidejte fotografii s uklizenými odpadky. Do mailu nezapomeňte napsat, kdo jednotlivá díla tvořil.

 

Ukončení soutěže 30. listopadu.

Po ukončení soutěže proběhne veřejné hlasování o kterém budete informováni emailem.

Výherce od nás dostane malý dárek.

Pokud byste s něčím potřebovali poradit, neváhejte se ozvat na telefonní číslo 773 198 015 případně email uklidmesvet@csop.cz.

 

Těšíme se na Vaše výtvory.

 

Veronika Andrlová

Kdo zanechal svou stopu ve sněhu či blátě?

Český svaz ochránců přírody přichází v rámci kampaně Ukliďme svět s nabídkou pro všechny, kteří se chtějí zapojit do úklidu naší krásné přírody. Do 7. 3. 2021 nasdílejte fotografie z vašich osobních úklidů a přidejte fotografii se stopami divokých zvířat ve sněhu či blátě.

Hromadné úklidy zatím probíhat nesmějí, to ale neznamená, že se nemůžete zúčastnit jednotlivě nebo jako rodina. Procházky jsou v tento čas nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Proč tedy nespojit procházku s úklidem? Stačí si do kapsy vzít pytel na odpadky, pracovní či jednorázové rukavice a můžete vyrazit.

Český svaz ochránců přírody v rámci kampaně Ukliďme svět, vyhlašuje fotosoutěž ,,Kdo zanechal svou stopu ve sněhu/blátě?“ Cílem soutěže je motivovat k vycházce do přírody, při níž se lidé zapojí do úklidu odpadků hravou a naučnou formou.

Dokázali byste správně určit, kdo že to žije u vás za humny? Pokud vás tyto informace více zajímají, vezměte si s sebou na procházku určovací klíč stop a zkuste si stopy přiřadit k jednotlivé zvěři. Můžete také využít naše materiály níže a něčemu se přiučit.

Pravidla k soutěži jsou jednoduchá – pošlete 2–3 fotografie – jednu při sběru odpadků, druhou se stopou divoké zvěře. Tři nejlepší fotografie oceníme hezkými dary.

Své fotografie s námi sdílejte zde.

Těšíme se na Vaše úlovky.

Kvíz 1 - Čí je to stopa Kreslítko na stopy Kvíz 2 Napodobování stop Odlévání stop - návod